Bu yıl kurbanlar Romanya ve Tanzanya‘da kesildi

  • UKİD
  • 7 Yıl önce
  • 0

Geçtiğimiz yıllarda dünyanın değişik ülkelerinde kurban kesen UKİD‘in bu yıl kurban kesip muhtaçları sevindirdiği ülkeler Romanya ve Tanzanya oldu.

Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Derneği – UKİD, her yıl değişik ülkeler için yaptığı kurban kampanyasını bu yıl Romanya ve Tanzanya için yaptı. Bu konuda bir kampanya yapan UKİD, hayırsever vatandaşlarımızın kampanyalarına verdiği destekle Tanzanya ve Romanya’da yüzlerce aileye kurban eti dağıttı.

 

Kurban kesimlerini Tanzanya’da UKİD Kurucu Başkanı ve Genel Başkan yardımcısı Zeki Çalışkan ve Genel Muhasip Necmettin Aydın başkanlığındaki bir heyet, Romanya’da ise UKİD Yönetim Kurulu Üyesi Fehmi Atay başkanlığında bir heyet organize ederek başarıyla gerçekleştirdi.

Tanzanya için yapılan kampanyadan elde edilen paralardan artan meblağla ve bazı UKİD yönetim kurulu üyelerinin teberrularıyla ayrıca yetimler okuluna bağış yapıldı.

 

Romanya’nın Babadağ kasabasında ve yakınındaki köylerde 150 aileye dağıtılan kurban etleri, yıllardır ihmal edilmiş bu bölgede eski bir geleneğin canlanması ve dini vecibelerin yaşanarak görülmesi açısından halk tarafından memnuniyetle karşılandı. Fehmi Atay başkanlığındaki UKİD heyetinden çocukların sünnet edilmeleri konusunda yardım istendi ve UKİD önümüzdeki aylarda bir sünnet programı gerçekleştirme kararı aldı.

Önceki «
Sonraki »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir