Karadağ’da “Zamansız Şehir İstanbul ve Yüzler” sergisi açıldı

  • UKİD
  • 4 Yıl önce
  • 0

Karadağ’ın başkenti Podgorica’da Türk fotoğrafçı Mustafa Dedeoğlu’nun “Zamansız Şehir İstanbul ve Yüzler” isimli fotoğraf sergisi açıldı.

Podgorica Yunus Emre Enstitüsü tarafindan, Podgorica Müze ve Galerisi sergi salonunda gerçekleştirilen açılışa çok sayıda Karadağlı fotoğrafsever katıldı.

İstanbul’un güzellikleri ve sembollerinin ölümsüzleştirildiği eserlerin Karadağlıların beğenisine sunulduğu sergiye katılan Podgorica Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Cihan Özdemir, kurumun, başkent Podgorica’da üç yıldır faaliyet gösterdiğini anımsattı.

Özdemir, “Burada kendimizi yabancı bir kültür merkezi gibi değil, Karadağ’ın kültür merkezi gibi hissediyoruz. Bu sergi, bu yıl düzenleyeceğimiz çok sayıda etkinlikten yalnızca bir tanesi.” şeklinde konuştu.

Fotoğraf sanatçısı Dedeoğlu ise “Podgorica’da bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Umarım fotoğraflarımı beğenirsiniz.” dedi.

40 eserden oluşan “Zamansız Şehir İstanbul ve Yüzler” fotoğraf sergisi, 28 Şubat 2017 tarihine kadar Podgorica Müze ve Galerisi sergi salonunda ziyaret edilebilecek.

(AA)
Önceki «
Sonraki »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir