• Anasayfa
  • >
  • Türkiye
  • >
  • Türk Dünyası Belediyeler Birliği Uzman Eğitimi Programı Başladı

Türk Dünyası Belediyeler Birliği Uzman Eğitimi Programı Başladı

  • UKİD
  • 5 Yıl önce
  • 0

“Yerel Yönetimlerde Ulaşım, Toplu Ulaşım Ağı Planlama ve Otopark Alanları Yönetimi” Uzman Eğitimi Programı Başladı.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)’nin, TİKA işbirliğiyle 13-19 Aralık 2015 tarihleri arasında, 7 farklı ülkeden 16 yerel yönetim uzmanının katılımı ile gerçekleştirdiği, “Yerel Yönetimlerde Ulaşım, Toplu Ulaşım Ağı Planlama ve Otopark Alanları Yönetimi” konulu Uzman Eğitimi Programı, 14 Aralık 2015 Pazartesi günü TDBB Merkezinde yapılan Açılış Oturumu ile başladı.

Bir hafta boyunca İstanbul’da devam edecek programın açılış oturumuna, Azerbaycan, Bosna-Hersek, Karadağ, Kazakistan, Kırgızistan, KKTC ve Moğolistan’dan TDBB üyesi belediyelerin ilgili birimlerinden 16 uzman katıldı.

Birlik Genel Sekreteri Fahri Solak’ın, Birliğin çalışmaları ve program hakkında detaylı bilgi vermesiyle başlayan açılış programında; Azerbaycan heyeti adına Goygol Belediyesi Meclis Üyesi Araz Hajiev, Bosna-Hersek Heyeti adına Zenica Belediyesi Başkan Danışmanı Amra Mehmedic, Karadağ Heyeti adına Podgorica Belediyesi Ulaşımdan Sorumlu Başkan Danışmanı Nusret Canovic, Kazakistan heyeti adına Kızılorda Valiliği Ulaşım Bölümü Başkanı Marat Baimbetov, Kırgızistan heyeti adına Naryn Belediyesi Kamu Ulaşım Sistemleri Kıdemli Uzmanı Abdylda Ibraev, KKTC heyeti adına Gönyeli Belediyesi Şehir Planlama Uzmanı Merter Refikoğlu ve Moğolistan adına Nalaikh Belediyesi Ulaşım Sistemleri Uzmanı Nazangul Batıı selamlama konuşmalarını yaparak, programdan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Program, İstanbul Büyükşehir ve İlçe Belediyelerinde Bir Hafta Sürecek

Birlik Merkezinde yapılan açılış töreni sonrasında İstanbul’da kültür turu yapan katılımcılar, Topkapı Kültür Parkı ve 1453 Müzesini gezdikten sonra, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Proje Çadırına giderek belediyenin gerçekleştirdiği çalışmalar ve planlanan yeni projeler hakkında bilgi aldı.

Katılımcılar, programın devam eden günlerinde; Toplu Ulaşım Sistemleri ile ilgili bilgi almak için İETT’ye, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)’nin iştirakleri olan İSBAK A.Ş, ULAŞIM A.Ş. ve İSPARK A.Ş.’ ye giderek ulaşım ve otopark çözümleri ile ilgili faaliyetler hakkında bilgi alma ve çalışmaları yerinde görme imkânı bulacak. Bunun yanı sıra katılımcılar İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek “TRANSIST 2015 8.Uluslararası Ulaşım Teknolojileri Sempozyumu”na katılarak toplu ulaşım konusundaki farklı uygulamaları görme imkanı bulacak. Program, 18 Aralık-Cuma akşamı düzenlenecek kapanış yemeği ve Katılım Sertifikalarının takdimi ile sona erecek.

Önceki «
Sonraki »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir