Türkiye’den Rusya’ya turizm çıkarması

  • UKİD
  • 4 Yıl önce
  • 0
Alanında Rusya’nın en büyüklerinden Moskova Uluslararası Turizm Fuarı’na bu yıl Türkiye’den rekor katılım gerçekleşti.

Moskova Uluslararası Turizm Fuarı (MITT), Türkiye’den yoğun katılımla başladı.

Bu yıl 24’üncüsü düzenlenen ve Rusya’nın en büyük turizm fuarlarından olan MITT, Türkiye’den 103, toplamda yaklaşık bin 800 şirketin katılımıyla Rusya’nın başkenti Moskova’da açıldı.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman ve Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Hüseyin Diriöz de fuara gelerek, Türk yetkililerle görüştü.

Açılışta soruları yanıtlayan Türk Hava Yolları (THY) Rusya Müdürü Mefail Deribaş, Türkiye ve Rusya arasında düzelen ilişkiler sonrasında 2017’den çok ümitli olduklarını söyledi.

2015’e kıyasla Rusya’dan Türk turizmine talebin bu yıl yaklaşık üç kat arttığını vurgulayan Deribaş, “Rus turistler Türkiye’yi çok seviyorlar. Bunun başlıca nedenlerinden birisi de Türkiye’de kendilerini çok rahat hissetmeleri.” ifadelerini kullandı.

MITT tarafından yapılan açıklamaya göre, Türkiye bu yıl toplam 3 salonda, turizm bölgelerinin, tur operatörlerinin, havayolu şirketlerinin ve otellerin temsilcileriyle yer alarak, fuar tarihinin en büyük katılımını gerçekleştiriyor.

Sektör yetkilileri, bu yılın ocak ayında 2016’ya göre yüzde 81’lik artışla 40 bin 124 kişiye yükselen Rus turist sayısının bu yıl yaklaşık 3 milyona ulaşmasını bekliyorlar.

(AA)

Önceki «
Sonraki »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir