BAROM Türkiye Buluşmaları başlıyor

  • UKİD
  • 6 Yıl önce
  • 0

Balkan Romanlar Birliği başkanı Nezdet Mustafa 26-31 Mayıs tarihleri arasında Türkiye’de bir dizi etkinliğe katılıyor.

Balkan Romanları Birliği (BAROM), 26-31 Mayıs tarihleri arasında Türkiye’de bir dizi etkinlik gerçekleştirecek. BAROM Başkanı ve Makedonya Devlet Bakanı Nezdet Mustafa’nın da katılacağı etkinliklerde değişik illerdeki programlar yanında Edirne’de BAROM Merkezi açılışı da var.

26 Mayıs’ta Türkiye’ye gelecek olan BAROM Başkanı, Beyoğlu, Sakarya, Kocaeli ve Düzce’de Roman dernekleri, sivil toplum kuruluşları, idari ve siyasi şahsiyetler, yerel yöneticiler, akademisyenler ve medya mensupları ile bir araya gelecek.

Etkinliklerde Türkiye’de ve Balkanlardaki Romanların problemleri üzerinde durulacak ve çözüm yolları tartışılacak. Seçim dönemi olması münasebetiyle seçimlerde Roman vatandaşlarına neler vadedildiği de dikkate alınarak çeşitli siyasi parti temsilcileri ile görüşmeler yapılacak.

BAROM Başkanı ve beraberindeki heyet, 30 Mayıs günü  Edirne’deki BAROM Merkezi’nin açılışını yapacak. Balkan Romanları’nın merkezi hüviyetindeki çalışma ofisinin kurdele kesim törenine Başbakan Davudoğlu ile birlikte bakanlar ve milletvekilelerinin de katılması bekleniyor.

Önceki «
Sonraki »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir