Romanya’da 128 Çocuk Sünnet Ettirildi

  • UKİD
  • 6 Yıl önce
  • 0

28-30 Ağustos tarihlerinde Romanya’nın Köstence bölgesinde 128 çocuk sünnet UKİD tarafından sünnet ettirildi.

Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Derneği – UKİD, 28-30 Ağustos tarihleri arasında Romanya’nın Köstence bölgesinde 128 çocuğu sünnet ettirdi. Böylece geçtiğimiz Ramazan ayında yörenin müslüman halkı tarafından hararetle dile getirilen bir talep karşılanmış oldu.

UKİD yönetim kurulu üyeleri Nezir Dinler ve Fehmi Atay ile birlikte Romanya’ya giden uzman doktorlar Serhat Onur, Hakan Esen ve Nurettin Yılmaz’dan müteşekkil ekip iki gün boyunca önceden planlandığı gibi isimleri tespit edilen çocukları sıhhi şartlarde ve Romanya yasalarının öngördüğü şekilde sünnet ettiler. Programın Romanya organizasyonu Sabit Daniş tarafından yapıldı.

Daha önce daha az sayıda çocuğun sünnet ettirilmesi planlanmış olmasına rağmen gelenler geri çevrilmedi ve toplam 128 çocuk sünnet ettirilmiş oldu. Gerçekleştirilen toplu sünnet yörenin müslüman halkı tarafından memnuniyetle karşılandı.

Sünnet ettirilen çocuklar topluca 4-6 Eylül tarihlerinde Köstence-Babadağ’da gerçekleştirilecek olan 4. Sarı Saltuk Buluşması’na katılacaklar ve özel sünnet elbiseleriyle düzenlenecek programlarda yer alacaklar. Burada sünnet olan çocuklara çeşitli hediyeler verilecek ve dua edilecek.

UKİD yetkilileri Romanya’da ve değişik yerlerde bu türden faaliyetlerin ihtiyaç ve imkanlar mucibince devam ettirileceğini ifade ettiler. UKİD yetkilileri ayrıca sünnetin gerçekleşmesinde bilgi, tecrübe ve tüm imkanlarıyla seferber olan Gönüllüler Hareketi’ne ve Başkan İbrahim Ceylan’a müteşekkir olduklarını beyan ettiler.

Önceki «
Sonraki »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir