Türkiye-Arnavutluk Ekonomik İlişkileri Masaya Yatırılıyor

  • UKİD
  • 6 Yıl önce
  • 0

UKİD’in İKV – İktisadi Araştırmalar Vakfı ile birlikte düzenlediği ‘Türkiye-Arnavutluk Ekonomik İlişkileri Nasıl Gelişir’ konulu sempozyum 4 Kasım’da Tiran’da yapılıyor.

Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Derneği UKİD’in İktisadi Araştırmalar Vakfı – İAV ile birlikte düzenlediği 6 Balkan ülkesini kapsayacak ‘Türkiye ile Balkan ülkelerinin ekonomik ilişkileri nasıl gelişir’ ana başlıklı sempozyumlar dizisinin ilki 4 Kasım’da Arnavutluk’un başkenti Tiran’da gerçekleşiyor. TİKA tarafından desteklenen program, Vitrina Üniversitesi’nin ev sahipliğinde yapılıyor.

Türkiye ve Arnavutluk’tan ilim insanları, sivil toplum kuruluşu mensupları, resmi yetkililer ve iş dünyasından temsilcilerin katılacağı sempozyumda, Türkiye ile Arnavutluk arasındaki ekonomik ilişkilerinin daha da geliştirilmesinin yolları üzerinde durulacak.

İş dünyasından kişilerin de katılacağı programda karşılıklı iş görüşmeleri ve eşleşmelere de fırsat verilecek. Program çerçevesinde meslek kuruluşları ve işletmelere ziyaretler yapılacak.

4 Kasım’daki sempozyumda İKV Başkanı Prof. Dr. Ahmet İncekara, UKİD Başkanı Musa Serdar Çelebi, Vitrina Üniversitesi Rektörü Edmond Vlashaj ve diğer protokol mensuplarının konuşmalarının ardından sunumlar ve sempozyum konuşmaları yapılacak.

Gayet kapsamlı şekilde hazırlanan programda Türkiye-Arnavutluk Ekonomik İlişkileri Prof. Dr. Sudi Apak, Prof. Dr. Adem Şahin, Prof. Kol Brenga, Prof. Dr. Güngör Turan, Prof. Dr. Birol Çetin,Prof. As. Olda Cico, Muharrem Can, Dr. Zeki Kaya,Filip Gjoka, Albana Laknori gibi isimler tarafından kapsamlı bir şekilde tartışılacak.

Programa Türkiye ve Arnavutluk iş dünyasından temsilcilerle, Arnavutluk’ta iş yapan Türk firma temsilcileri de katılacaklar.

Türkiye’nin Balkan ülkeleriyle ekonomik ilişkilerini geliştirmeye yönelik programlar Arnavutluk’tan sonra Sırbistan, Bosna-Hersek, Makedonya, Karadağ ve Kosova’da da düzenlenecek.

Önceki «
Sonraki »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir