UKİD YK 2016 Faaliyet Programını Görüştü

  • UKİD
  • 5 Yıl önce
  • 0

UKİD Yönetim Kurulu 10 Mart 2016 tarihinde toplanarak 2016 programları için yol haritasını belirledi.

Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Derneği – UKİD, 10 Mart günü yaptığı Yönetim Kurulu toplantısında 2016 yılının başlangıcından bu yana gerçekleştirilen programların değerlendirmesini yaptı ve bu yıl içinde yapılacak diğer programları müzakere etti.

Başkan Musa Serdar Çelebi başkanlığında yapılan toplantıda ayrıca Genel Kurul hazırlıklarına başlanması kararı alındı. UKİD Genel Kurulu’nun ne zaman yapılacağı önümüzdeki hafta yapılacak teknik çalışmalarla belirlenecek.

Yönetim Kurulu toplantısında bu yıl için planlanan faaliyetler Sarı Saltuk Çalışmaları, Balkan Romanlar Birliği (BAROM) faaliyetleri, Macaristan Faaliyetleri ve Diğer Faaliyetler başlıkları altında ele alınarak görüşüldü. Bu yıl için bunlara ilaveten Kıbrıs’ta yapılacak etkinlikler üzerinde duruldu. Buna göre Kıbrıs’ta Hala Sultan Buluşması, Mevlana ve Yunus Emre Okumaları gibi etkinlikler yapılacak.

Bu yıl için planlanan Sarı Saltuk, BAROM, Macaristan ve diğer programlar toplam 10 ülkeyi kapsıyor. Aliya İzzetbegoviç’i anma etkinliklerinin gelenekselleştirilmesi, Macaristan’da Gül Baba Buluşmaları’nın başlaması gibi yeni faaliyet alanları üzerinde durulurken, Kurban ve Sünnet organizasyonları ile Ramazan etkinlikleri de ele alındı.

Önceki «
Sonraki »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir