BAROM Merkezi hizmete girdi

Balkan Romanları Birliği (BAROM) Merkezi Edirne’de hizmete girdi.

Balkan Romanları Birliği (BAROM) Merkezi 4 Haziran 2015 tarihinde yapılan açılışla hizmete girdi. Açılışa Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, BAROM Başkanı ve Makedonya Devlet Bakanı Nezdet Mustafa, UKİD Başkanı Musa Serdar Çelebi, Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Başkanı Dr. Kudret Bülbül, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, Ak Parti Genel Başkan yardımcısı Mustafa Şentop, EDROM Başkanı Erdinç Çekiç, yurt içi ve yurt dışından Roman dernek temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Türk milletinin özellikle mazlum ve mağdurun yanında olan bir medeniyet anlayışına sahip olduğunu belirterek şunları kaydetti:

“Gerek Türkiye’de gerek Balkanlardaki tüm roman kardeşlerimizin yarınlara daha çok umutla ve güvenle bakmaları açısından onların yanında olmaya bundan sonraki süreçte daha güçlü bir şekilde gayret edeceğiz. BAROM’un bu anlamda önemli ve başarılı çalışmalar yapacağına inanıyorum. UKİD’e ve başkanına, YTB’ye ve başkanına, Trakya Üniversitesine, Dış İşleri Bakanlığı Edirne Temsilciliği’ne, Edirne Valimize ve özellikle Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a bu yapılanların temelinde kendilerinin gayreti ve çabası vardır, teşekkür ediyorum. Geleceğe daha güvenle ve umutla kardeşçe bakacağız.”

BAROM Başkanı Nezdet Mustafa da yaptığı konuşmada BAROM’un Balkan Romanları için taşıdığı önem üzerinde durdu.