FİLİSTİN’İN 100 YILDIR BİTMEYEN MİLLİ MÜCADELESİ

UKİD – Sarı Saltuk Kültür Merkezinde bu hafta netgercek.com haber sitesi yazarı Turan Kışlakçı’nın anlatımı ile Filistin’in 100 yıldır bitmeyen milli mücadelesi konuşulacak.
T️️arih: 04 Kasım 2023 Cumartesi
Saat: 19.00
Saray Mh. Sokullu. Cd. No:1/1 Ümraniye – İSTANBUL
(Hacı Nusret Yıldırım Camii Yanı)

Turan Kışlakçı

1973 yılında Şerafettin dağlarının kanat gerdiği Bingöl’de doğdu. İslamabad ve İstanbul’da yüksek tahsil yaptı. İslamabad’da üniversite okuduğu yıllarda birçok ülkeden talebe arkadaşlarıyla “Spark” ve “el-Lem’a” adlı Arapça ve İngilizce dergilerini yayımladı.

Gazetecilik hayatına ortaokul yıllarında Milli Gazete’nin çıkarmış olduğu “Sultan” gazetesinde başladı. Uzun yıllar Yeni Şafak gazetesi dış haberler servisinde editör olarak görev yaptı. Türkiye’nin çok dilli ilk haber siteleri olan Dünya Bülteni ve Timeturk’ü kurdu.

Anadolu Ajansı (AA)’nda 5 yıl Ortadoğu ve Afrika Yayın Yönetmenliği yaptı. Anadolu Ajansı’nın MENA yapılanması ve uluslar-arasılaştırılmasında yer aldı. Bir müddet TRT Arapça’da genel koordinatörlük görevini de üstlendi.

Orta doğu ve Asya uzmanı olan Turan Kışlakçı, hâli-hazırda Türk-Arap Gazeteciler Cemiyeti başkanlığını yürütüyor. İmpact Medya Grubu CEO görevini de ifa eden Kışlakçı, Metafora Medya grubuna da danışmanlık yapıyor.

Yerli-yabancı dergi ve gazetelerde makaleleri yayımlanan Kışlakçı’nın Ortadoğu üzerine iki kitabı bulunuyor.

tr_TRTürkçe