Kıbrıs’ta ihtiyaç sahiplerine bayram hediyesi

Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği – UKİD’in Kıbrıs’taki kardeş kuruluşu Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği KEY-DER, bayram münasebeti ile ihtiyaç sahiplerine kıyafet ve ayakkabı dağıttı.

Toplam 23 çocuğa yapılan yardımlar ihtiyaç sahipleri ve aileleri tarafından sevinçle karşılandı. KEY-DER üyeleri tarafından kısa sürede organize edilip gerçekleştirilen etkinlik, örnek teşkil etmesi bakımından da takdirle karşılandı.

Yönetim Kurulu adına kısa bir açıklama yapan başkan Neriman Çakır ‘Bir çocuğun gülümsemesine sebep olursak asıl bayram o zaman dedik ve çalıştık. Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği olarak çok güzel bir çalışmayı daha geride bıraktık. 23 çocuğumuza bayramlık kıyafet ve ayakkabı hediye ettik. Hediyelerimizle gülümseyen çocuklarımızı görmek, tüm yorgunluğumuzu aldı. Başta dernek bünyesindeki arkadaşlarımız olmak üzere maddi destekte bulunan, ürünlerin belirlenmesi ve dağıtımında emeklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyoruz’ dedi.

Neriman Çakır, etkinliğin Gazimagusa/Maraş ve Değirmenlik/Lefkoşe bölgelerini kapsadığını, dernek olarak benzer çalışmalara devam edeceklerini söyledi.