Ramazan’ın Son Gününde Sevindiler

  • UKİD
  • 6 Yıl önce
  • 0

UKİD, Ramazan’ın son gününde Arnavutluk’un başkenti Tiran’da Romanlara yardım dağıttı.

Uluslararası Kakınma ve İşbirliği Derneği – UKİD Ramazan’ın son gününde Alsar Vakfı ve Balkan Romanları Birliği (BAROM) ile işbirliğiyle Arnavutluk’un başkenti Tiran’daki Roman ailelere gıda yardım paketi dağıttı.

UKİD’in Ramazan’daki hayır faaliyetleri çerçevesinde yapılan yardımlardan 150 aile yararlandı. Ramazan’ın son gününde yağılan yardım ihtiyaç sahibi Roman ailelerde bayram sevincine yol açtı.

Temel gıda maddelerinin yer aldığı yardım paketlerinin muhtaçlara ulaşması için Tiran’daki ALSAR Vakfı yaptı. Hangi ailelere yardım ulaştırılacağı Balkan Romanları Birliği (BAROM) Arnavutluk temsilciliği tarafından tespit edildi.

Ramazan ayında Kıbrıs ve Tanzanya başta olmak üzere değişik ülke ve bölgelerde yardım çalışması yürüten UKİD, bu türden faaliyetlerini Kurban Bayramı’nda daha da yoğunlaştıracak. Kurban Bayramı’nda Romanya’nın Köstence bölgesinde kurban eti ve diğer yardımların ulaştırılacağını ifade eden UKİD yetkilileri, kurban kampanyasına katılmak isteyenlerin bir an önce dernek yetkilileriyle irtibata geçmeleri gerektiğini hatırlattılar..

Önceki «
Sonraki »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir