Rumeli ve Balkanlar’a tarihi bir yolculuk yaptılar

  • UKİD
  • 6 Yıl önce
  • 0

Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği, “Rumeli Sohbetleri”nin ilkini geniş bir katılımla gerçekleştirdi.

Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği; sosyal ve kültürel programlarını, Gazi Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekan Yrd. Yar. Doç. Dr. Galip Çağ’ın “Tarihten bu güne Rumelilik Kavramı” konulu “Rumeli Sohbetleri” ile başladı. Dernek Başkanı Ahmet Bayraktar ile Yönetim Kurulu üyelerinin ev sahipliğini yaptığı programa başta çevredeki Balkan dernekleri mensupları olmak üzere yoğun ilgi gösterdiler.

Tarihten bu güne Rumelilik Kavramı Anlatıldı

Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bayraktar, Balkanlara ve Rumelilere yönelik önemli çalışmalara başladıklarının altını çizerek “Kültürümüzün yaşatılması ve derneğimizin tanıtımı ile ilgili tüm yönetim kurulu arkadaşlarımız mesai harcamaktadırlar. Bu programımızı öncelikle kendi aramızda başlatmış ve daha büyük kitlelere hitap etmesi adına bugün bu program sayesinde bir araya geldik. Katılım gösteren belediye başkanlarımız ve milletvekili adaylarımıza, diğer dernek başkan ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum” diyerek katılımlarından ötürü herkese teşekkür etti.

Programa konuşmacı olarak katılan Gazi Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yar. Doç. Dr. Galip Çağ ise “Tarihten bu güne Rumelilik Kavramı” konulu sohbetinde etkili anlatım ve tanıtım konuşmasıyla Rumeli ve Balkanlar’a tarihi bir yolculuk yaptırdı.

Tarihsel anlatım ve tanıtımla seminere katılım gösterenler kendilerini bir anda geçmişte buldu. Yoğun ilgi altında gerçekleşen program teşekkür konuşmalarının ardından sona erdi.

(Haber:Levent Candan)

Önceki «
Sonraki »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir