UKİD Kurban’da muhtaçları sevindirdi

UKİD bu yıl Romanya, Kosova, Makedonya, Tanzanya ve Kırgızistan’da Kurban kesip dağıttı.

 

UKİD – Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Derneği bünyesinde gerçekleştirilen Kurban Organizasyonları çerçevesinde bu yıl kurbanlar Romanya, Kosova, Makedonya, Tanzanya ve Kırgızistan’da kesildi ve ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

Kurban Organizasyonu’nun tamamlanmasının ardından bir değerlendirme yapan UKİD Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Çalışkan şunları söyledi: ‘’Bir Kurban Bayramını daha kurbanları bizzat keserek muhtaçlara elden ulaştırarak idrak ettik. Bu vesile ile Kurban bağışında bulunan ve faaliyetlerimizi destekleyen tüm dostlarımıza teşekkürler ediyorum.

UKİD Tanzanya Dodoma kurban organizasyonumuzun başında bulunan UKİD Afrika Masası Başkanı Ahmet Kemal Öncü kardeşimize, UKİD Romanya Köstence kurban organizasyonumuzu gerçekleştiren UKİD Hayri ve Sosyal Hizmetler Masası Başkanı Selahattin Saygın başkanımıza ve UKİD Romanya Başkanımız Sabit Danis bey ve ekibine, UKİD Kosova kurban organizasyonunu gerçekleştiren Prizren eski İslam Birliği Başkanı Lutfi Ballek hocamıza, UKİD Doğu Makedonya kurban organizasyonunu gerçekleştiren Makedonya Milletvekili ve Türk Milli Hareket Birliği Başkanı, kadim dostumuz Erdoğan Saraç beye ve UKİD Kırgızistan Bişkek kurban organizasyonu gerçekleştiren UKİD Asya Masası Başkanı Ali Bekereci hocam ve ekibi ile Hüseyin Poyraz hocama UKİD adına şükranlarımızı sunuyorum. Rabbim hizmetlerini, hizmetlerimizi ziyadeleştirsin.’’

Yaptığı sosyal ve kültürel faaliyetleri yanında hayır ve ihtiyaç sahiplerine desek çalışmaları ile tanınan UKİD’e Kurban kesimi yaptığı bölgelerde halkın büyük teveccühü olduğu gözlendi.