UKİD’den Türk-Macar Dostluğu hakkında konferanslar dizisi

Macaristan İslam Cemiyeti Başkanı ve Macaristan Müftüsü Zoltan Bolek UKİD’in davetlisi olarak Türkiye’ye geldi. Z. Bolek Türkiye’de bir dizi konferans verecek.

Macaristan İslam Cemiyeti Başkanı ve Macaristan Müftüsü Zoltan Bolek Uluslararsı Kalkınma ve İşbirliği Derneği – UKİD’in davetlisi olarak Türkiye’ye geldi. Tarihçi olan Z. Bolek değişik şehirlerde bir dizi konferans verecek.

Son yazdığı ‘Osmanlı Devleti’nin Son Savaşı’ isimli kitabı Türkçe’ye çevrilerek UKİD tarafından basılan Z. Bolek, Osmanlı Devleti’nin Son Savaşı Işığında Türk-Macar İlişkileri ve Tarihi Türk-Macar Dostluğu konulu konferansı İstanbul, Eskişehir, Bolu, Düzce ve Sakarya şehirlerinde verecek.

İstanbul’daki konferans, 9 Aralık Pazartesi günü saat 13:30’da Ümraniye’de Prof. Dr. Nabi Avcı Anadolu Lisesi salonunda verilecek. Konferansı Ümraniye Belediyesi Kültür Müdürlüğü düzenliyor.

Bolek’in 10 Aralık Salı günkü durağı ise Eskişehir olacak. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü bünyesindeki ESTÜDAM ile işbirliği içerisinde düzenlenen program F5 Blok konferans salonunda saat 14:00’te.

11 Aralık Çarşamba günü verilecek konferanslar ise Bolu ve Düzce’de. Bolu İzzet Baysal Üniversitesi’ndeki konferans saat 10:30’da. Düzce’de Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’ndeki program ise saat 15:00’te.

12 Aralık Perşembe günü Sakarya Üniversitesi’nde verilecek konferansın saati ise 14:00’te Fen Edebiyat Fakültesi’nde.

Konferanslar dizisinin yanında çeşitli görüşmeler ve temaslar da yapacak olan Zoltan Bolek’in Osmanlı Tarihi, Macar Tarihi ve Macaristan’daki Müslümanlar hakkında değişik kitap ve çalışmaları var.

tr_TRTürkçe