UKİD’in Kurban Kampanyası Sürüyor

Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Derneği – UKİD, her yıl olduğu gibi bu yıl da değişik bölgelerde Kurban kesiyor. Kurban Bayramı yaklaşırken kampanyaya ilgi de giderek yoğunlaşıyor.

Bu yılki kampanyanın ağırlık noktasını Romanya’nın Köstence/Babadağ bölgesi oluşturuyor. UKİD Romanya temsilcisi Sabit Daniş’in bölgede yürüttüğü çalışmalar sürerken UKİD Yönetim Kurulu Başkanı Av. Zeki Çalışkan Romanya’ya giderek kurbanlıkların alındığı yerler, kesimlerin yapılacağı mezbahaneler ve dağıtım konuları hakkında yerinde bilgi edindi. Verilen bilgiye göre bu yıl Romanya’da geçmiş yıllara göre daha fazla Kurban kesimi gerçekleştirilecek.

UKİD Kurban Kampanyası çerçevesinde Romanya dışında kesim ve dağıtım yapılacak ülkeler Tanzanya, Kırgızistan ve Özbekistan olarak belirlendi. Bu ülkelerde de ön çalışmalar devam ediyor.

UKİD Kurban Kampanyası, Selahattin Saygın yönetiminde Fehmi Atay ve Nezir Dinler’den oluşan bir ekiple yürütülmekte. Selahattin Saygın kampanyaya katılım hakkında şu bilgileri verdi: ‘’Kampanyaya iştirak etmek isteyenlerin UKİD’in aşağıda belirtilen hesap numaralarına Kurban bedellerini TL ve Euro olarak yatırmaları ve yetkili isimlerle telefonla irtibat kurarak vekalet vermeleri gerekiyor. Bilindiği gibi, TL olarak yatıracaklar için Kurban Bedeli 750,00 TL, Euro olarak yatıracaklar için ise 130,00 € olarak belirlenmiş durumda. Verilen e-posta adresine iletişim bilgilerini verenlerle bizzat temas kurulması da mümkün. Kurban kestireceklerin paralarını 17 Ağustos tarihi akşamına kadar derneğin banka hesaplarına yatırmaları ve bunu UKİD’e bildirmeleri gerekiyor.’’

Kurban bedellerinin yatacağı hesap numaraları şöyle:

Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Derneği

Garanti Bankası Levent Şubesi

Hesap Numarası: 401 – 9089473

İBAN: TR40 0006 2000 4010 0006 2979 52 (TL için)

İBAN: TR10 0006 2000 4010 0009 0894 73 (Euro için)

Yurt dışından para yatıracaklar için SWİFT CODE NO: TGBATRISXXX

Vekalet vermek için veya herhangi bir soru için Selahattin Saygın Bey’e 0534 0503176 numaralı telefondan ulaşmak mümkün. Ayrıca ukidkurban@gmail.com e-posta adresinden irtibat kurmak mümkün.