6. Uluslararası Domates Festivali Mamuşa’da yapılacak

Mamuşa Domates Festivali’nin altıncısı 22-24 Ağustos tarihlerinde Kosova’da gerçekleştirilecek. 

6.Uluslararası Domates Festivali Kosova’nın tek Türk Belediyesi olan Mamuşa’da gerçekleşecek. 22-24 Ağustos tarihlerindeki festivale Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Derneği UKİD kalabalık bir heyetle katılacak.

5 bin nüfuslu Mamuşa, Kosova’daki tek Türk belediye olarak biliniyor. Çoğunlukla domates üreticiliği yapılan ve gayet lezzetli domateslerin üretildiği Mamuşa’nın ürünlerinin tanıtılması ve uluslararası pazarlarda değerlendirilmesi için beş yıldır festival düzenleniyor.

Mamuşa Belediyesi tarafından düzenlenen festivale bu yıl UKİD de katılıyor. Dernek mensupları ve ilim insanları yanında gıda sektöründen kişilerin de yer alacağı UKİD heyeti, festival bünyesinde çeşitli etkinlikler düzenleyecek.

Türkiye’den ve Avrupa’dan sektör mensupları ve ilim adamları ile Mamuşa’da üretilen domateslerin Avrupa pazarlarına ulaştırılması konusunda fikir alış verişinin yapılacağı bir oturum düzenlenecek.

İş dünyasından kişilerin eşleşebileceği görüşmelerin yapılacağı festivalde ayrıca yeni pazarlama imkanları ve yolları konusunda sunum yapılacak.

Değişik kültürel etkinliklerin de yer alacağı festivalde ünlü halk müziği sanatçısı Esat Kabaklı da bir konser verecek.