Alsar Vakfı’ndan 150 başarılı öğrenciye burs

Arnavutluk’ta hizmet veren Alsar Vakfı başarılı 150 öğrenciye burs verdi.

Arnavutluk’ta hizmet veren, aynı zamanda UKİD’in partner kuruluşlarından Alsar Kültür, Eğitim ve İnsani Yardım Vakfı, Arnavutluk genelindeki başarılı 150 öğrenciye burs verdi. İki taksitle verilecek başarı burslarının ilk taksiti dün başkent Tiran’da düzenlenen program ile dağıtıldı.

Burs dağıtım töreninde konuşan Alsar Vakfı Başkanı Mehdi Gurra, “Alsar Vakfı 4 yıl içinde başarılı öğrencilere 400’ün üzerinde burs verdi. Bu sayı her geçen sene arttı. 2014 yılında burstan faydalananların sayısı 25 öğrenciyken, ortaklarımızın desteği ve cesaretlendirmesi sayesinde, bu sayı 150 öğrenciye ulaştı” dedi.

Çalışmanın sadece burs ile yetinmediğini ifade eden Gurra, öğrencilerin gelişimi için sürekli programlar düzenlediklerini hatırlatarak, “Kariyerine Başla”, “Gönüllülüğün Ufkunda”, “Kitap Dostları”, “Kişilik Görüşmeleri” gibi gençlere değer katacak programların varlığından bahsetti.

Alsar Vakfı tarafından dağıtılan başarı bursları seçimi, belgelerin değerlendirilme kriterlerini karşılayan 315 kişiden 150 kişiye verildi.

Burs kazanan öğrencilerin 18’i hukuk, 35’i iktisat, 36’sı tıp, 35’i sosyal bilimler ve 26’sı filoloji bölümünde eğitim alıyor.