Bosna-Hersek “BIR” Televizyonu Yayına Başladı

Bosna-Hersek İslam Birliği’nin TV kanalı olan “BIR” TV dün (24 Nisan) saat 12:00’de yayına başlandı.
TV yayını başlangıç ​​töreninde Bosna-Hersek Reisu-l-ulema  yardımcısı Enes Ljevakovic, Reisu-l-ulema Dr. Hüseyin Kavazoviç’in tebrik mesajını ilettikten sonra dua okudu.
Kavazoviç, yaptığı açış konuşmasında ”Bu İslam Birliği’nin misyonudur ve böylece önemli bir adım atılmıştır” dedi.  Ljevakoviç ise, BIR TV’nin beklentileri karşılayacağını ve kamusal alanda İslami değerlerin sunumuna katkıda bulunacağını umduklarını ifade etti.
İslam Birliği Medya Merkezi Müdürü Amir Sakiç, süreç hakkında bilgi verirken, ”Bu projenin gerçekleştirilmesinde görev alan herkesin özverisi sayesinde çok kısa sürede çok iş yapıldı.  Bu Mübarek Ramazan ayının ilk gününde başlattığımız işin İslam toplumunun güvenini ve izleyicilerin beklentilerini haklı çıkaracağını umuyoruz” dedi.
BIR televizyonunun kanal yayın dağıtımı, Bosna-Hersek’te ve yurtdışında kablo tv ve IPTV operatörleri ağı ile sağlanmaktadır. Media Center, BIR TV programlarının BH Telecom – Moja TV, Telemach, TXTV Tuzla, Avax NET Lukavac, KG-1 Goražde, KTV EGE Doboj, MISS.NET Bihać, Neon Solutions Kalesija ve Logosoft Sarajevo adlı operatörlere dağıtımını onayladı.
Verilen bilgiye göre halen Batı Avrupa ve Amerika operatörleri GO4TV ve BH BOSTEL NET ile ve değişik üç operatörle işbirliği müzakerelerine devam ediliyor.
BIR TV, İslami değerleri esas alan ve İslam Birliğinin Müslüman ve Boşnak halkla iletişim kurduğu bir yayın platformudur.
(Kaynak: MİNA)
M.T.Y.
tr_TRTürkçe