Bu yıl kurbanlar Babadağ ve Kıbrıs’ta kesilecek

Her yıl değişik yerlerde Kurban kesip dağıtan UKİD, bu yıl kurbanları Romanya-Babadağ ve Kuzey Kıbrıs’ta kesecek.

Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Derneği –UKİD- Yönetim Kurulu bu yıl kurbanların Romanya-Babadağ’da ve Kuzey Kıbrıs’ta kesilmesini kararlaştırdı. Bilindiği gibi geçtiğimiz yılda da Romanya-Babadağ’da Kurban kesimi yapılmış, kurban etleri ve Türkiye’den götürülen hediyeler Fehmi Atay önderliğindeki heyet tarafından kapı kapı dolaşılarak dağıtılmıştı.

Bu seneki Kurban faaliyetleri, UKİD Kurucu Başkanı ve Hayır İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Zeki Çalışkan başkanlığındaki bir heyet tarafından yürütülecek. Söz konusu heyet çalışmalarına şimdiden başlayarak nasıl bir yol izleneceğini tespit etti. Buna göre mahallindeki irtibatlar kurulmaya, kurban fiyatları tespit edilmeye başlandı. Kurban bedellerinin toplanacağı hesaplar oluşturuldu. Kurban bedellerinin önümüzdeki günlerde açıklanacağı ve vekaletlerin alınmaya başlanacağı bildirildi.

UKİD yetkilileri, seçilen her iki bölgede de ihtiyaç sahibi çok sayıda aile oluşuna bağlı olarak böyle bir karar verildiğini belirttiler. Konuyla ilgili daha geniş bilginin önümüzdeki günlerde verileceğini belirten Fehmi Atay, önceki yıllarda olduğu gibi ihtiyaç sahiplerine ulaşılarak dualarının alınmasına gayret edeceklerini vurguladı.