Burundi’den Selam Var

UKİD tarafından Burundi’de kesilen kurbanlar muhtaçlara dağıtıldı. UKİD üyeleri ve hayırseverler tarafından vekaleti verilen 55 dana üç ayrı bölgede kesildi.
27 Ekim 2012 Cumartesi 11:12

UKİD tarafından Burundi’de kesilen kurbanlar muhtaçlara dağıtıldı. UKİD üyeleri ve hayırseverler tarafından vekaleti verilen 55 dana üç ayrı bölgede kesildi.

İslam Merkezi ile birlikte gerçekleştirilen kampanya kapsamında 40 dana merkezde kesilirken, 10 dana Gitega’da ve 5 dana da Rumangu’da kesilip muhtaçlara dağıtıldı.

Kesimler için Burundi’de bulunan UKİD kurucu başkanı ve derneğin sosyal yardım faaliyetlerinden sorumlu başkan yardımcısı Zeki Çalışkan, Burundi’den gönderdiği mesajda kampanyaya katılan herkese teşekkür ederken, Burundi’nin ve bilhassa Burundi’deki Müslümanların çok zor şartlarda hayat mücadelesi verdiklerini, sadece Kurban’da değil diğer zamanlarda da yardımların sürdürülmesi gerektiğini söyledi. Bu arada Burundi’li Müslümanların selam ve dualarını iletti.

Türkiye’den giden naçizane yardımların büyük bir duygusallık ve memnuniyetle karşılandığını belirten Z. Çalışkan, Türkiye’den UKİD dışında ‘Kimse yokmu derneği’ gibi başka kuruluşların da bu yıl Burundi’ye gittiklerini ifade ederek, yardım çalışmalarının yaygın olmasının önemine değindi.

Z. Çalışkan, UKİD olarak Burundi’deki Müslümanların nelere ihtiyaç duydukları konusunda çalışma yaptıklarını ve Türkiye’ye döner dönmez kolları tekrar sıvayarak Türkiye ile Burundi’deki Müslümanlar ve diğer ihtiyaç sahipleri arasındaki köprüleri güçlendirmek için gayretlerini sürdüreceklerini söyledi.