‘Ortadoğu’yu Anlamak’ konulu konferans 12 Nisan’da yapılıyor

Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği – UKİD tarafından düzenlenen ‘Ortadoğu’yu Anlamak’ konulu konferans 12 Nisan Perşembe günü yapılıyor. UKİD merkezindeki konferansın başlama saati 18:00.

Ortadoğu Uzmanı Turan Kışlakçı tarafından verilecek konferansta geçmişten günümüze gelen tarihi gelişim içerisinde Ortadoğu anlatılacak. Günümüzde yaşanan olaylar çerçevesinde geleceğe ilişkin projeksiyonların dile getirilirken, aktüel konuların arka yüzleri üzerinde durulacak.

Konferansta başta Suriye olmak üzere Irak, Suudi Arabistan, Körfez ülkeleri, Yemen, Mısır ve diğer ülkelerde yaşanan, sadece bölge ülkelerini ve halklarını değil Türkiye ve tüm dünyayı etkileyen hadiselerle ilgili sorulara cevap aranacak

Konferansın, geçtiğimiz yıllarda daha ziyade Balkanlar ve Orta Avrupa ağırlıklı faaliyetler yürüten UKİD’in Orta Doğu’da yapmaya başlayacağı faaliyetler için de yeni bir kapı açacağı ifade ediliyor. Dernek Başkanı Avukat Zeki Çalışkan, UKİD konferanslarlarının periyodik şekilde devam edeceğini ve tüm ilgi duyanlara açık olduğunu belirtti.