Sırbistan’da seçimler 21 Haziran’da yapılacak

 

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vuciç’in seçimlere katılımlarını açıklayan partilerin temsilcileriyle yaptığı görüşme sonrasında yaptığı açıklamada, Sırbistan’daki çoğu yerel yönetimlerde parlamento ve yerel seçimlerin 21 Haziran’da yapılacağını söyledi.

 

Görüşmeden sonra konuşan Aleksandar Vuciç, bir önceki dönemde yaptıkları her şey hakkında görüş alışverişinde bulunduklarını vurgulayarak, Anayasa ve yasaları izleyerek en iyi şekilde nasıl oy verileceğini tartıştıklarını söyledi.

 

Cumhurbaşkanı, Meclis’in Çarşamba günü olağanüstü hali kaldıracağını seçimlerin de 21 Haziran’da yapılacağını söyledi.

 

Vuciç, Mayıs ayında hiçbir miting yapılmayacağı kesin, Haziran ayında epidemiyologların görüşünü bekleyeceğiz o zaman miting yapmamızın mümkün olacağını umuyoruz. Her durumda, bu bize değil, salgın seviyesine bağlı olacak, dedi.

 

Vuciç,  Tüm katılımcılara iyi bir kampanya, seçimlerde başarı, çalışmalarından memnun olmaları ve planlarını ve programlarını sunma fırsatı diliyorum, dedi.

 

Sırbistan Sarayındaki toplantıya, Meclis Başkanı Maja Gojkoviç Cumhurbaşkanı genel sekreteri Nikola Selakoviç ve Başbakan Ana Brnabiç katıldı.

 

Sosyalist lider Ivica Daciç, SRS başkan yardımcısı Aleksandar Seselj, DSS başkanı Milos Jovanovic, Metla Hareketi Başkanlığı Novica Antic, Yeni Parti başkanı Zoran Zivkoviç ve yardımcısı Aris Movsesijan da toplantıya katıldı.

 

Sırbistan Sarayı’nda ayrıca Adalet ve Uzlaşma Partisi Başkanı Muamer Zukorlic, Antlaşma Milica Djurdjevic Temsilcisi, Birleşik Sırbistan Başkanı Dragan Markoviç Palma da hazır bulundu.

 

M.T.Y.

tr_TRTürkçe