Türkiye Arnavutluk’taki Sendikalara Destek Veriyor

TİKA, Hak-İş ve Hizmet-İş tarafından hazırlanan “Kamu çalışanlarının sendika örgütlenmesi ve sendikalara güveni” konulu raporun sunumu yapıldı.

Arnavutluk’ta, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Hak-İş KonfederasyonuHizmet-İş Sendikası ve Arnavutluk Sendikalar Birliği tarafından hazırlanan “Kamu çalışanlarının sendika örgütlenmesi ve sendikalara güveni” konulu raporun sunumu başkent Tiran’da yapıldı.

Programda konuşan TİKA Tiran Koordinatör Yardımcısı Uğur Korkmaz, bugüne kadar farklı alanlarda Arnavutluk’a katkı sağlamak amacıyla yüzlerce proje hayata geçirdiklerini, ülkedeki sendikalara da yardımcı olacaklarını ifade etti.

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, Arnavutluk’taki sendikaların ihtiyaçları doğrultusunda yardım ve desteklerini sunmaya devam edeceklerini, somut sonucu olacak projelerde işbirliği yapmak istediklerini vurguladı.

Arnavutluk’ta yapılan bu araştırma sayesinde ülkedeki sendikalar hakkında bilgi edinmeyi ve işçilerin sendikalara yönelik düşüncelerini öğrenmeyi amaçladıklarını aktaran Arslan, bu çalışmanın ülkedeki sendika çalışmalarının geliştirilmesini sağlayacağını söyledi.

Programa Arnavutluk Devlet Kamu Yönetimi Sendikalar Federasyonu Başkanı Entela Hysenllari, sendika uzmanları ve diğer davetliler katıldı.