UKİD bu sene kurbanlarını Romanya Babadağ’da kesti

Her yıl olduğu gibi bu yıl da yurtdışında kurban kesimi yapan UKİD’in Babadağ’daki kurban kesimi tamamlandı.

Bu yıl UKİD üye ve destekçilerinin kurban kesimleri Romanya’nın Köstence kentinin Babadağ ilçesinde yapıldı. Fehmi Atay başkanlığındaki UKİD heyeti kurban kesimlerini tamamladı ve kurban etlerinin muhtaçlara dağıtımını gerçekleştirdi.

Almanya Aschaffenburg’dan Adnan Bayraktar ve oğlu Ömer Faruk Bayraktar ile Ahmet Nuri Bayraktar’ın organize ettiği kurbanlar da UKİD organizasyonu ile beraber kesilerek dağıtıldı.

UKİD Kurucu Başkanı Zeki Çalışkan’ın da içinde olduğu heyet tarafından, Kurban organizasyonu çerçevesinde Babadağ, İsakça, Tulçe, Mecidiye ve Başpınar’da Romanyalı müslümanlarla hem bayramlaşma hem de yardımlaşma etkinlikleri yapıldı.

Konu hakkında değerlendirme yapan Zeki Çalışkan, “UKİD, gönül coğrafyamızda yaşayan Türk İslam bakiyesi tüm kardeşlerimize hizmeti kendisine şiar edinmiştir. Emeği geçen, katkıda bulunan, sevgi ve dualarıyla UKİD’in yanında olan, destek veren tüm dostlara sonsuz teşekkürler. UKİD, Romanya Din Hizmetleri Ataşemiz Arif Cevlek hocamıza, UKİD’i maddi manevi destekleri ile yalnız bırakmayan Romanya’da yerleşik Türk İşadamlarımızdan Sabit Daniş beyefendiye ve gösterdikleri işbirliği ve dayanışma için Bayraktar ailesine müteşekkirdir.’’ dedi.

Zeki Çalışkan ayrıca UKİD’in hayır faaliyetlerinin önümüzdeki dönemde artarak devam edeceğini söyledi.