UKİD Şehit Musa Özalkan’ın Vasiyetini yerine getiriyor

UKİD, Afrin Harekatı’nda şehit düşen Musa Özalkan’ın hatırasına Telafer’de bir yetimhane yapacak.

.

Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Derneği – UKİD Yönetim Kurulu bugün yaptığı acil toplantıda, dün Afrin Harekatı’nda şehit düşen Musa Özalkan adına bir yetimhane yapma kararı aldı. Alınan kararla ilgili olarak UKİD Yönetim Kurulu Başkanı Musa Serdar Çelebi ve UKİD Kurucu Başkanı Zeki Çalışkan tarafından yapılan ortak açıklamada şu görüşlere yer verildi:

‘Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afşin’de yaşayan mazlumların hakkını korumak ve Türkiye’ye dönük tehditleri bertaraf etmek için başlattığı Zeytindalı Harekatı’nda dün Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan şehadete ermiştir. Ruhu şâd olsun.

Kahramanımızın medyaya ve sosyal medyaya yansıyan vasiyet mahiyetindeki mesajlarında Türkmen Balaları için değişik hizmetlerin yerine getirilmesi arzusunda olduğu, hatta şehit olduğunda devlet tarafından tahsis edilecek paraların da bu işlerde kullanılmasını talep ettiği görülmüştür. Bununla ilgili olarak Devletin kendi üzerine düşeni yapacağına, bunun dışında –MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli’nin davranışında gördüğümüz gibi- milletimizin duyarlı kesimlerinin harekete geçeceğine yürekten inanıyoruz. UKİD olarak biz de, şehidimizin hatırasına bir nebze olsun layık olmak için Telafer’in uygun görülen bir bölgesinde ihtiyaçlara cevap verecek bir Yetimhane yapma kararı almış bulunuyoruz. Yetimhane’nin adı “Şehit Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan Yetimhanesi” olacaktır.      

Bununla ilgili olarak UKİD bünyesinde bir Koordinasyon Komitesi oluşturulmuş, resmi ve sivil ilgili kişi ve kurumlarla görüşmelere başlanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyrulur.’