UKİD’den Arnavutluk’ta Ramazan’da Gıda Yardımı

Ramazan’da UKİD Arnavutluk’ta Alsar Vakfı ile birlikte Romanlara dönük gıda yardımı yaptı.

Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Derneği -UKİD, Balkanlara dönük faaliyetleri çerçevesinde Arnavutluk’ta Ramazan Ayı münasebetiyle gıda yardımında bulundu.
100 aileyi kapsayan yardım programı Arnavutluk’un önemli sivil toplum kuruluşlarından Alsar Vakfı ile birlikte uygulandı.
UKİD tarafından finanse edilen ve temel ihtiyaçlara dönük gıda yardım paketleri, önceden planlanarak ihtiyaç sahiplerine büyük bir düzenlilik içerisinde dağıtıldı.

UKİD Genel Müdürü Şefik Kantar ihtiyaç halinde yardıma koşmanın imkanlar çerçevesinde UKİD’in çok önem verdiği bir konu olduğunu söylerken, Ramazan Bayramından itibaren bu yılki Kurban faaliyetleri için çalışmalara fiilen başlayacaklarını, bu nedenle UKİD Başkan Yardımcısı Zeki Çalışkan başkanlığındaki bir heyetin incelemelerde bulunmak üzere Burundi’ye gittiğini ifade etti.

Arnavutluk’taki gıda yardım programı hakkında görüşlerini açıklayan Alsar Vakfı Başkanı Mehdi Gurra, böyle bir konuda UKİD ile işbirliği yapmaktan memnunluk duyduklarını, yardımların bilhassa Roman vatandaşlara ulaştırılmasının da seviçle karşılandığını söyledi.

tr_TRTürkçe